“Beyzbol 5 yeni beşlik sistemli, beş devrelik Beyzbol/Softbol oyununun her yerde oynanabilen sokak versiyonudur. Bu hızlı şehir disiplini Beyzbol ve Softbol’u daha önceden mümkün bile olmayan yeni yerlere taşıyacaktır.”

WBSC Başkanı
Riccardo Fraccari

"Beyzbol ve Softbol’un bu ‘basit’ versiyonu, özellikle geleneksel oyunun sınırlamaları ile karşılaşan yoğun ve fazla nüfuslu bölgelerdeki çoğunlukla genç nüfusu hedeflemektedir. Sporumuzun gelişim potansiyeli çok yüksektir. Beyzbol5 ile WBSC sporumuzu tüm dünyaya yaymak ve birleştirmek adına bir köprü oluşturmayı amaçlamaktadır.

Federasyon yönetimine talip olduğumuz günden bugüne camialarımızın hayallerine rehberlik etmek ve onları yeniliklerle buluşturmanın gayreti içerisinde olduk. Bu bağlamda ülkemizde Beyzbol ve Softbol altyapısını güçlendirecek Beyzbol5’i spor severlerle buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Yer ve ekipman yönünden oldukça tasarruflu ve oldukça basit kurallara sahip bu yeni branş her yaştan insanımızın vazgeçilmezi olacak ve Beyzbol-Softbol alt yapısına güçlü bireyler yetiştirerek dünya arenasında daha fazla söz sahibi olmamızı sağlayacak."

Türkiye Beyzbol, Softbol, Korumalı Futbol ve Ragbi Federasyonu Başkanı
Murat Pazan

“Herhangi bir komplekse ya da özel bir alana ihtiyaç yoktur.”
Baseball5 ™ iç veya dış mekanlarda herhangi bir yüzeyde oynanabilir.

“Her çevreye uyarlanabilir.”
Bu gerçek bir sokak disiplinidir: Oyun, herhangi bir toplayıcı oyunda olduğu gibi, çevreye bağlı olarak temelde önceden anlaşabilecek takımlar tarafından kendi kendine düzenlenebilir.

“İhtiyaç duyduğunuz tek şey bir toptur.”
Oyunu oynamak için gereken tek şey bir lastik top.

“Beceriler geleneksel Beyzbol ve Softbol’a aktarılabilir.”
Baseball5 ™, bireysel becerilerin ve el-göz koordinasyonunun vurgulandığı hızlı tempolu bir takım sporudur.

“Toplumun her kesimine uygun bir oyundur.”
Baseball5 ™ herkesi desteklemektedir: erkekler, kadınlar ve gençler her seviyede oynayabilir, faydalanabilir ve tadını çıkarabilir.

“Sosyal katkı sağlar.”
Baseball5 ™, gençler arasında genel spor katılımının ve fiziksel aktivitenin artırılmasına yardımcı olacaktır. Erişilebilirliği, özellikle en çok hizmet verilen topluluklar için paha biçilmez kılmaktadır.

# playeverywhere

# playeverywhere